DVD 10.3.2009: Choking hazard

V rubrice (DVD přílohy, Horor, Komedie) od autora admin dne 10. 03. 2009

Štítky: ,

chocking-hazardDne 10.3.2009 nás v deníku Aha čeká film Choking hazard

První česká zombie komedie, celovečerní debut tvůrců kultovního krátkého filmu „Byl jsem mladistvým intelektuálem“, vznikala značně nestandardním způsobem. Velmi omezený rozpočet (méně než tři milióny korun) vedl k tomu, že se štáb rovnou měrou skládal z dobrovolných nadšenců, studentů FAMU i ostřílených filmových profesionálů, kteří se nechali strhnout atmosférou kolem vzniku Choking Hazardu. Točilo se každou noc plný měsíc v průběhu září a října 2003 ve skutečném motelu Zálesák na Jesenické křižovatce a všichni – včetně herců – si sami platili jídlo, ubytování i dopravu. Z tohoto důvodu také ani jedna rekvizita, kterou ve filmu uvidíte, nebyla zakoupená – všechny jsou půjčené.

Motel Halali se nachází na úplné samotě, hluboko uprostřed křivoklátských lesů. Možná právě proto se stal přes víkend útočištěm pro neobvyklou skupinku lidí. Slepý filozof doktor Reiniš (J. Dušek) zde totiž pořádá jeden ze svých kurzů pro ty, kteří se chtějí něco dozvědět o smyslu života a absolutní klid na tomto opuštěném místě je jistě výhodou pro duševní koncentraci.

Účastníci kurzu tvoří poměrně pestrou směs – od lehce neurotické Hanušové, která je klasickou smysloživotní „hledačkou“, přes poněkud snobskou Lefnerovou (a jejího submisivního snoubence Nedobyla), pro níž je to příležitost ukázat, že není jako „obyčejní“ lidé, až po cynického nihilistu Vernera, který vlastně sám neví, proč přijel (kromě toho, že mu cosi v životě evidentně schází). Když se k nim ještě – omylem – připojí profesionální pornoherec Měchura, je sestava kompletní a může se pod Reinišovým vedením ponořit do myšlenkových hlubin, kde doufají nalézt odpověď na základní otázku života. Tu dostanou – byť poněkud nečekaným způsobem.

Z lesa se vynoří zombie myslivci.

Živí mrtví v plesnivých mysliveckých kamizolách naše hrdiny velice rychle přimějí k tomu, aby se na smysl života podívali z nové perspektivy.

Žánr: Komedie / Horor

Cena: 49 Kč
CSFD.cz: 51%odkaz, hodnocení:

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.