DVD 11.6.2008: Jak se točí Rozmarýny

V rubrice (DVD přílohy) od autora admin dne 11. 06. 2008

Štítky: ,

Jak se točí RozmarýnyDne 11.6.2008 nás v deníku Aha čeká film Jak se točí Rozmarýny

Veselohra pre deti i dospelých o tom, ako vzniká film. Režisérka detských projektov sa so svojou asistentkou Drahuškou pripravuje na jeho nakrúcanie. Už dlho hľadá hlavnú predstaviteľku, ktorá by mala stvárniť dievča s veľkým handicapom, pretože vďaka ťažkej vírusovej chorobe prišla o vlasy. Jej prezývka Koleno je vlastne celkom na mieste. Po dlhom váhaní padne voľba na veselú a nebojácnu Ruženku. Ostatné deti jej síce hlavnú úlohu závidia, ale pre dievča to znamená veľkú obeť musí si nechať ostrihať vlasy. Malí herci s celým štábom odídu pracovať na dedinský zámoček. V priebehu nakrúcania Ruženka prežíva svoju prvú zamilovanosť i veľké sklamanie.
Kolem přípravy a natáčení filmu se mohou rozpoutat všelijaké potíže a nedorozumění, navíc trochu prostoduchý příběh měl být srozumitelný i pro dětské publikum. Pozornost se upíná hlavně na hledání představitelky hlavní úlohy, vyhlédnutá dívka si dokonce nechá oholit hlavu (Pavlína Mourková se později vrátila před kameru ještě několikrát). Pro zajímavost lze doplnit, že roli kameramana původně hrál Jan Tříska, ale když odešel do emigrace, byl nahrazen Jiřím Krampolem – přesto však v několika davových výjevech však zůstává přítomen.   (oficiální text distributora)

Žánr: Rodinný 
Československo, 1977, 81 min

Režie: Věra Plívová – Šimková
Hrají: Iva Janžurová, Dagmar Veškrnová – Havlová, Josef Bláha, Jiří Krampol, Jiří Lábus, Zuzana Bydžovská, Renata Mašková, Lenka Termerová, Zdena Hadrbolcová, Jan Kraus, Jana Krausová, Mikuláš Křen, Dana Vávrová, Magda Reifová, Miriam Chytilová, Jana Andresíková, Karel Augusta, Jiří Zahajský, Jiří Kostka, Pavlína Mourková

Cena: 41 Kč
CSFD.cz: odkaz, hodnocení: 60%

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.