DVD 13.7.2009: Světoběžník 11 – V kalhotách a sukni

V rubrice (Dokumentární, DVD přílohy) od autora Lela dne 13. 07. 2009

Štítky:

svetobeznik11Dne 13.7. 2009 nás v deníku Aha čeká film Světoběžník 11 – V kalhotách a sukni

1. Skotsko
Země fascinující přírody, skalnatého pobřeží, zelených údolí, vřesu, majestátních hor, nepřístupných hradů a všudypřítomných ovcí, jeden z několika posledních koutů divočiny v celé Evropě. Během našeho putování budete mít možnost vidět poloostrov Fife, záhadné a tajemné jezero Loch Ness a ovčí farmu včetně zpracování vlny. Zavítáme též do turistického a kulturního Glasgow a nezapomeneme ani na živou vodu na šest písmen – whisky – a její palírny.

2. Normanské ostrovy
Gurnsey: okouzlující příroda v každém ročním období, nekonečné zlaté pláže, vynikající plody moře a fascinující historie, tak by se dal charakterizovat druhý největší ostrov z Normanských ostrovů, ležící v Lamanšském průlivu, často též nazývaný „zelený ostrov“. Vydáte se s námi na prohlídku hlavního města St. Peter Portu, které je často označováno jako nejkrásnější přístav Evropy, navštívíme Hauteville House, dům, kde Victor Hugo dokončil své Bídníky, poznáte i starobylý hrad Cornet.

3. Allgäuské Alpy
Kleinwalsertal: Nejkrásnější vysokohorské údolí Alp, ležící jihozápadně od Oberstdorfu, jehož kuriozitou je fakt, že ačkoliv je rakouskou enklávou, náleží k německému celnímu a správnímu území a je dostupné pouze z německé strany. Zavítáme do proslulého lyžařského centra, které je známé svými různorodými sjezdovkami – jsou zde svahy pro začátečníky, carvingové dálnice, sjezdovky pro vyznavače lyžování na boulích či parky pro snowboardisty.

4. Durynsko
Výmar (Weimar), město v německém Durynsku, ležící na řece Ilm, jehož symbolem je pomník, Johanna Wolfganga von Goethe a Friedricha Schillera. Město, ketré je zapsáno na seznamu světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Společně se projdeme po historickém centru, zavítáme do Goethova národního muzea, kde tento velikán napsal svá nejkrásnější básnická díla, a nahlédneme do Německého národního divadla, jehož prvním ředitelem byl právě J. W. Goethe.

Žánr: Dokumentární

Cena: 49 Kč

Comments

  1. Dobrý den, měla bych zájem o DVD světoběžník 11 a 5. Můžete mi poradit, kde je mohu sehnat. Předem moc děkuji Nepokojová

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.