DVD 15.6.2009: Světoběžník 7 – Malebný jih

V rubrice (Dokumentární, DVD přílohy) od autora Lela dne 15. 06. 2009

Štítky:

svetobeznik-7Dne 15.6. 2009 nás v deníku Aha čeká film Světoběžník 7 – Malebný jih

Cognac
Tento region nebyl turismem ještě skutečně odhalen, a mohl si proto uchovat svůj šarm až do dnešních dnů. Zčásti dobře zachovalé budovy a kostely z různých století vtahují pozorovatele do svých kouzel. Hlavní atrakcí však je a zůstane koňak, jehož výrobu je zde možno sledovat na mnoha místech.

Provence
Provence je nejnavštěvovanějším francouzským regionem, a není se co divit. Nabízí nejen hezká přímořská letoviska a pláže, ale také kouzelné vnitrozemí Camargue s jeho koňmi, města jako Avignon, římskou architekturu. Hmm…, a ta skvělá kuchyně!

Auvergne
Přímo uprostřed Středofrancouzského masivu leží relativně nedotčený region Auvergne. Je to největší vulkanická oblast v Evropě. Už sám tento fakt dělá Auvergne zajímavým, navíc se zdejší kraj může pyšnit klenoty románské architektury a kouzelnými romantickými městečky.

Toskánsko
Města jako Pisa a Florencie, pitoreskní městečka Siena či San Gimignano lákají cestovatele a milovníky umění snad z celého světa. Toskánsko, to je kus země provoněný sluncem a vinnou révou, krajina snů a romantiky.

Champagne
Klid a pohoda dělají tuto oblast něčím zvláštním. Romantické vesnice vnořené do překrásné krajiny přenášejí návštěvníky zpátky do minulosti. Tady, přímo v srdci Francie, se zdá, že se tu již před dávnými věky zastavil čas. Stres a shon tu člověk hledá marně. A navíc odtud pochází nejslavnější dítě této oblasti, šampaňské.

Sicílie 
Sicílie, nádherný ostrov se třemi tisíci let kultury a překrásnou krajinou. Největší ostrov Středozemního moře přímo fascinuje svou rozmanitostí. Avšak nejenom krajina přitahuje návštěvníky. Sicílie je také historickou pokladnicí starověku a nabízí až nečekaný repertoár charakteristických pokrmů a výrobků, který se nedá srovnávat se žádnou jinou oblastí.

Žánr: Dokumentární

Cena: 49 Kč

Comments

  1. Ahojky… prosím Vás nestihla jsem si koupit světoběžník číslo 7. Ale na téhle stránce se nejspíš nedá toto DVD objednat, takže prosíím pošlete mi nějakou webovou adresu na můj e-mail kde by se objednat dalo?? děkuju moooc markéta!

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.