DVD 17.3.2009: Početí mého mladšího bratra

V rubrice (Drama, DVD přílohy) od autora admin dne 17. 03. 2009

Štítky: ,

pocet-meho-mladsiho-bratraDne 17.3.2009 nás v deníku Aha čeká film Početí mého mladšího bratra

Na ten den nikdo z obyvatel jednopatrového domu s pavlačovými byty, kde každý každému viděl docela zblízka do talíře, nezapomene. Antonínovi se i po letech vybavují drobné detaily. Zaběhla se kočka Růžena a až do večera nebyla k nalezení. Pan Kuchař, někdejší majitel kina, si zlomil nohu a dcera domácích měla toho dne svatbu a její ženich se také jmenoval Antonín. Slavilo se doma, se všemi sousedy a s několika „exotickými květy“ ulice.

Jen pan Sudovský dal přednost otomanu, ale i on ten den pojal jako sváteční. Tehdy desetiletý Tonda byl od rána jako splašený. Nosil telegramy, vyřizoval vzkazy a nemohl se dočkat, kdy už konečně půjdou k domácím, protože tam byly nachystány hory obložených chlebíčků. Mamince Marii to moc a moc slušelo. Tančila, smála se a jakoby náhle celá rozkvetla. I pro ni to byl den zcela nevšení. A Tonda tenkrát poodhalil jedno z největších tajemství života.
Tvůrce autorského a autobiograficky laděného filmu POČETÍ MÉHO MLADŠÍHO BRATRA Vladimír Drha o něm řekl:“…důležitější než tento drobný příběh krátké vášně je samo prostředí, v němž se odehrává. Předměstský dvůr s kamenitým dvorkem, prosklenou pavlačí, pěti byty a jejich nájemníky. Žijí tu ve vlídné pospolitosti… Každý ví, co se kde ten den vaří, každý ví, kdy se kde budou koupat, všichni vzájemně vědí o svých trampotách a láskách, všichni jsou vždy ochotni sousedsky vypomoci“. (Kinodilm – září 99)

Film POČETÍ MÉHO MLADŠÍHO BRATRA uvede jedenáctiminutový dokument O MALÉM SVĚTĚ (1967). Námět, scénář a režie: Vladimír Drha, kamera: Jan Špáta, hudba: Josef Ceremuga, komentář čte Jan Kačer.
Vzpomínka na jeden vysočanský dům a jeho obyvatele, kteří pak ožijí v celovečerním snímku.

Žánr: Drama

Cena: 49 Kč
CSFD.cz: odkaz, hodnocení: 43%

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.