DVD 17.9.2008: Intimní osvětlení

V rubrice (DVD přílohy) od autora admin dne 17. 09. 2008

Štítky: ,

Intimní osvětleníDne 17.9.2008 nás v deníku Aha čeká film Intimní osvětlení

Jeden z významných snímků tzv. nové české vlny 60.let, který byl zařazen mezi desítku nejlepších domácích filmů všech dob. Celovečerní debut scénáristy a režiséra Ivana Passera je současně jeho jediným dlouhometrážním filmem, který natočil v tehdejším Československu. V této osobité smutné komedii se na malém městě po deseti letech setkávají dva spolužáci – hudebníci: jeden je členem oblastního symfonického orchestru, druhý to dotáhl na ředitele městské hudební školy, staví rodinnou vilku a hraje na pohřbech…Na námětu a scénáři s Passerem spolupracovali Jaroslav Papoušek a Václav Šašek. Hlavní role zde vytvořili Karel Blažek a Zdeněk Bezušek, dále hrají mj. Věra Křesadlová a Jan Vostrčil (Černý Petr, Hoří,má panenko, Svatba jako řemen). V 70. a 80.letech musel tento snímek „odpočívat“ v trezoru… Tento příběh obyčejných českých lidiček se odehrává na malém městě, kam přijíždí jako sólista na koncert amatérského symfonického orchestru bývalý spolužák ředitele místní hudební školy Karla Bambase. Na příhodách několika hodin jsou konfrontovány osudy těchto dvou konzervatoristů, kteří se setkávají po deseti letech. Jeden z nich má kariéru a krásnou přítelkyni, druhý hraje na pohřbech, staví dům, pěstuje angrešt a vychovává děti. Řeklo by se o ničem, že? Nicméně je to biják s velkým B, který představuje jediný český snímek Ivana Passera, který později natočil mnoho velkých filmů v zahraničí.   (oficiální text distributora)

Žánr: Drama / Podobenství 
Československo, 1965, 71 min

Režie: Ivan Passer
Hrají: Karel Blažek, Zdeněk Bezušek, Věra Křesadlová, Jan Vostrčil, Jaroslava Štědrá, Vlastimila Vlková, Karel Uhlík, Miroslav Cvrk, Dagmar Ředinová, Jiří Růžička st., Martin Štědrý

Cena: 49 Kč
CSFD.cz: odkaz, hodnocení: 80%

Comments

  1. Prosim, mohu u Vas jeste film Intimni osvetleni koupit? Bohuzel mi 17. 9 utekl…

    Dekuji velmi za odpoved.

    Petr Ladman

  2. Dobrý den, bohužel tento web nijak nesouvisí s oficiálním vydavatelem deníku AHA ani s distributorem levný DVD, které deník AHA vydává. Web si klade za cíl pouze informovat o vycházejích DVD, abyste čtenáři měli přehled co se vydalo a co se bude vydávat v AHA edici. Pokud by byl zájem, můžeme tu udělat navíc diskuzní fórum, kde by si návštěvníci mohli navzájem radit, v kterých obchodech se dají některá dříve vydaná DVD sehnat.

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.