DVD 20.7.2009: Světoběžník 12 – Přírodní poklady UNESCO

V rubrice (Dokumentární, DVD přílohy) od autora Lela dne 20. 07. 2009

Štítky:

svetobeznik12Dne 20.7. 2009 nás v deníku Aha čeká film Světoběžník 12 – Přírodní poklady UNESCO

Brazílie
Objevte s námi nespoutanou a pulzující Brazílii. Navštívíme obdivované i zatracované Rio de Janeiro i multikulturní Sao Paolo, někdy přezdívané „betonová džungle“. Spatříte ukázky stále oblíbenějšího bojového sportu capoeira a zavítáme i do proslulého muzea drahokamů.

2. Machu Picchu
Provedeme vás magickým místem zahaleným tajemstvím, jihoamerickým inckým městem Machu Picchu – jednou z nejslavnějších archeologických lokalit světa. Budeme obdivovat starodávné Ollantaytambo či hlavní město říše Inků Cusco.

3. Hawai´i Volcanoes National Park
Zavítáme do sopečného národního parku nacházejícího se na havajském Velkém ostrově. Uvidíte nekonečná lávová pole a ohromí vás aktivní činnost dosud nevyhaslých vulkánů. Zažijete fascinující podívanou, která bere dech.

4. Jižní Kalifornie
Navštívíme perlu amerického západu San Francisco, kde na nás dýchne prázdninová atmosféra nekonečných pláží Venice Beach a Santa Monica, okouzlí nás filmové Beverly Hills a Hollywood a na dobré víno nás navnadí návštěva kalifornské vinařské oblasti Napa Valley.

5. Národní parky Ameriky a Nové Anglie
Vydejme se na cestu na nejteplejší místo USA, do suchého a drsného Death Valley (Údolí smrti). Budete fascinováni nádhernými záběry písečných dun, monumentálních skalisek, ale i obrazů vytvořených vykrystalizovanou solí.

5. Kanada – Dinosaur Provincial Park
Přeneste se s námi v čase do daleké historie. Navštívíme Dinosaur Provincial Park v Kanadě, který je domovem mnoha zkamenělých rostlin, škeblí, ryb ale především dinosaurů. Nenecháme si ujít ani Royal Tyrell Museum, kde spatříme zachovalé kompletní kostry dinosaurů.

Žánr: Dokumentární

Cena: 49 Kč

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.