DVD 22.6.2009: Světoběžník 8 – To je Amerika!

V rubrice (Dokumentární, DVD přílohy) od autora Lela dne 22. 06. 2009

Štítky:

svetobeznik-8Dne 22.6. 2009 nás v deníku Aha čeká film Světoběžník 8 – To je Amerika!

1. New York – Město neomezených možností, diplomacie a zábavy. Navštívíme Manhattan, poznáme luxus proslulé Fifth Avenue, budeme obdivovat majestátní Empire State Building či muzikálovou Broadway.

2. Washington – Hlavní město tvoří přesný geometrický čtverec se středem u Capitolu. Zavítáme také do Nové Anglie, první zdejší oblasti osídlené bílými osadníky, kde na nás ještě dnes dýchá kouzlo vesniček postavených ve starém anglickém stylu.

3. Las Vegas – Metropole hříchu a hazardu, město luxusu a zábavy, jehož divoké srdce tepe ve vlastním časoprostoru. Většinu návštěvníků sem přivádí především hráčská vášeň a noční hýření. Po setmění tu totiž platí jediný zákon: bavit se až do rána.

4. San Francisco – Rozhodně jedno z nejkrásnějších měst světa. Uvidíme viktoriánské domy, které připomínají domečky pro panenky, věhlasný Golden Gate Bridge i největší čínskou čtvrť, v níž si připadáte jako v samotném Pekingu.

5. Filadelfie – Největší město Pensylvánie, město historických památek a univerzit, někdejší americká metropole, kde došlo k vyhlášení Deklarace nezávislosti a byla schválena americká ústava. Zdejší Liberty Bell je dodnes symbolem nezávislosti a svobody.

6. San Diego – Původně koloniální osada, dnes velký přístav a vojenská námořní základna. Můžeme obdivovat nejen nekonečné pláže, ale i bohatou architekturu, zejména poutavý Old Town. Město na mexické hranici přitahuje návštěvníky kombinací amerického životního stylu s naprosto odlišnou kulturou Mexika.

7. Miami – Všehochuť lidí a kultur, luxusu i chudoby. Tak se dá charakterizovat největší město jihovýchodní Floridy, kde neustále svítí slunce a kde zábava nekončí ani po půlnoci. Navštívíme okouzlující písčité pláže Miami Beach i přírodní scenerie národních parků Yellowstone a Yosemite.

8. Boston – Jeden z nejstarších přístavů na východním pobřeží, hlavní město státu Massachusetts, středisko vysokých škol, vědy a výzkumu, jehož význam podtrhuje nedaleko ležící Cambridge. Boston je ale i uznávaným střediskem vrcholového sportu.

Žánr: Dokumentární

Cena: 49 Kč

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.