DVD 26.1.2009: Úžasná planeta 3

V rubrice (Dokumentární, DVD přílohy) od autora admin dne 26. 01. 2009

uzasna_planeta03Dne 26.1.2009 nás v deníku Aha čeká film Úžasná planeta 3

1. Divoká Afrika (43:36) – Černý kontinent nabízí víc než koupání na egyptských plážích. Afrika prochází několika klimatickými pásmy, podle nichž se mění charakter přírody. Zdánlivě neživá Sahara přechází do mnohotvárné savany, kterou putují stáda žiraf, slonů a antilop doprovázených šelmami. V divokých džunglích Konga žijí ohrožené horské gorily a na úbočích Kilimandžára dorůstají jedinečné senecie až do výše pěti metů.

2. Příroda Jižní Ameriky (39:00) – Jihoamerický světadíl je obzvláště pro Evropana nekonečně podivuhodným územím. Od amazonských pralesů přes vrcholky And až třeba po Atacamskou poušť v Chile – všude můžeme objevit živočišné a rostlinné druhy, které jsou neuvěřitelně odlišné od přírody, jakou známe v našich končinách.

3. Život v národních parcích (43:58) – Lidé už si uvědomili, že příroda je v ohrožení. To opravdu nejcennější je přísně chráněno v parcích po celém světě. Nejde jen o jednotlivé druhy rostlin a živočichů, ale i o celé ekosystémy, jejichž zánik by znamenal nenahraditelnou ztrátu. Podívejme se do nejznámějších parků za těmi největšími poklady.

4. Divy přírody (42:59) – Procestujme nejúžasnější místa naší planety! Oblasti věčného ledu v nejvyšších horách světa i neuvěřitelného horka drsných skalisek v poušti. Ze zátok tajuplné Amazonky se přesuneme na nejrozsáhlejší útes a pak do nejhlubšího jezera.

Žánr: Dokument

Cena: 49 Kč
CSFD.cz: , hodnocení:

Comments

  1. Dobrý den,chtěla bych se zeptat,kde bych mohla dokoupit 1.díl užasné planety.který vyšel 12.01.09.
    Děkuji Vám za odpověď. Hana Karásková

  2. Dobrý den, kde bych prosím mohla dokoupit dvd Úžasná planeta 3 ?

  3. Prosím o sdělení,kde mohu sehnat dvd Úžasná planeta 2.
    Předem děkuji za promptní odpověď,případné zaslání na dobírku.

  4. Dobrý den, nejsme oficiálními stránkami společnosti Ringier, která AHA Deník a jeho přílohy vydává. Nicméně pokud jste z Prahy doporučuji prodejnu přímo u tramvajové zastávky ve Vodičkově ulici na přímo uprostřed Václavského náměstí, nebo hodně DVD mají taky uprostřed Václavského náměstí v podchodu co je vstup do Metra.

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.