DVD 29.6.2009: Světoběžník 9 – Šňůra mořských perel

V rubrice (Dokumentární, DVD přílohy) od autora Lela dne 29. 06. 2009

Štítky:

svetobeznik-9Dne 29.6. 2009 nás v deníku Aha čeká film Světoběžník 9Šňůra mořských perel

1. Kanárské ostrovy – Vysoké hory, nekonečná obloha, přírodní parky, chráněná území – takový je neopakovatelný charakter těchto větrných ostrovů. Dlouhé písečné pláže a velmi zajímavá historie i z doby Kryštofa Kolumba.

2. Portugalsko – Země objevitelů a mořeplavců poznamenaná pět set let trvající nadvládou Maurů. Jistě vás zaujme úchvatná krajina s bohatou historií a tradicemi i srdečná přátelskost jejích obyvatel.

3. Řecko, 1. část  – Korfu a Lefkada mají co nabídnout. Korfu mořské laguny nedaleko Kassiopi či zámeček Achilleion, Lefkada pak překrásné pláže i strmé vápencové útesy. Letovisko Parga na západě Řecka vás okouzlí nejen mytickou řekou Acheron, k jejímž pramenům se můžete vydat, ale třeba i dvěma byzantskými hrady, jejichž trosky rozhodně stojí za návštěvu.

4. Řecko, 2. část  – Kefalonie a Zakynthos, jejich příbuzní Mykonos a Santorini ze souostroví Kyklady a Rhodos, největší ostrov souostroví Dodekanes, jsou ta nejatraktivnější místa, jež může Řecko nabídnout. Když k tomu přidáme ještě metropoli Athény s legendární Akropolí, získáme šňůru těch nejkrásnějších perel Středomoří.

5. Ibiza (30:01 min.) – Často bývá považována za jeden z nejklidnějších a nejkrásnějších baleárských ostrovů. Nepochybně vás zaujme přírodními krásami, nekonečnými písečnými plážemi, průzračnou vodou vhodnou k potápění a třeba i tím, že se stala centrem noční zábavy celého Středomoří.

6. Španělsko – Navštivme zemi pláží a přístavů, historický Madrid a jeho skvostnou galerii Prado, ale i Baleárské a Kanárské ostrovy, kde se španělská kultura mísí s místními zvyky a osobitým vlivem jejich obyvatel.

Žánr: Dokumentární

Cena: 49 Kč

Comments

  1. Dobrý den nevíte na kterém prodejním místě by bylo možné zakoupit celou edici dokumentárních cestopisů s názvem Světoběžník 1 až 12? Děkuji Vám za odpověď

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.