DVD 4.5.2009: Světoběžník 1. díl – Poznání Orientu

V rubrice (Dokumentární, DVD přílohy, Ostatní) od autora Lela dne 04. 05. 2009

Štítky: ,

svetobeznik-1

Dne 4.5.2009 nás v deníku Aha čeká film Světoběžník 1. díl –  Poznání Orientu

Indie
Tato země, jež se může pyšnit několika světovými primáty, je kolébkou jedné z nejstarších civilizací. Rozmanitost kultur, umění a architektury tu vytváří oslnivou, nezapomenutelnou mozaiku, jež nemá ve světě obdoby. V kapitole Indie, sestavené z kvalitních obrazových i zvukových snímků, cestujte do hlavního města Dillí či růžového Džaipúru.

Čína
Země rozmanitější a více fascinující než kterákoli jiná. Země, která pro své tradice a unikátní kulturní bohatství zůstává nesmírně atraktivním cílem turistů ze všech koutů světa. V této kapitole můžete z pohodlí svého obývacího pokoje poznat rozmanitost a pestrost Číny – od krás hlavního města Pekingu až k Čínské zdi a dalším památkám.

Thajsko
Dýchá pestrostí a přitažlivostí – od pulzujícího Bangkoku se známým „plovoucím“ tržištěm až k idylickým ostrůvkům s průzračnými plážemi, jako je Phuket. Dali jsme si za cíl ukázat vám krásy Thajska v DVD kvalitě – čeká vás tedy skvělý obraz i zvuk.

Malajsie
Kuala Lumpur v asijské části poloostrova a Sarawak na severozápadě Bornea, to jsou klokotající kotle etnických směsí obyvatel Malajsie. Jinak je to však země, jejíž slunečné pláže, ostrovy, rozmanitá fauna a flóra patří k nejlepším v celém regionu. Země fascinujících kultur a mnoha atrakcí.

Srí Lanka
Si vydobyla přezdívku „perla Indického oceánu“. Není se co divit, vždyť tento tropický „ostrov koření“ je plný exotických barev a kulturních zajímavostí. S DVD, které vám nabízíme, se o tom můžete přesvědčit i vy – počínaje panenskými písečnými plážemi přes tradiční domorodé umění a řemesla až k půvabným chrámům.

Hongkong
Leží na jihovýchodním pobřeží Číny a patří k nejrušnějším městům světa. Je asi tak velký jako New York a má přinejmenším stejně co nabídnout – jedinečnou, fascinující směs starého a nového, kultury Dálného východu a Západu, čínské tradice s britskými vlivy.

Žánr: Dokumentární

Cena: 49 Kč

Comments

 1. Dobrý den,

  nevíte kde by se dal sehnat: Světoběžník? 1. a 2. díl v lokalitě Brno.

  Děkuji

  S pozdravem
  Jan Malý

 2. Dobrý den, chtěla by jsem se zeptat, zda sedají nějakým způsobem objednat edice světoběžníků – unikátní cestopisny cyklus. Děkuji za odpověd.

  Szerdiová

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.