DVD 8.6.2009: Světoběžník 6 – Dovolená snů

V rubrice (Dokumentární, DVD přílohy) od autora Lela dne 08. 06. 2009

Štítky:

svetobeznik-6Dne 8.6. 2009 nás v deníku Aha čeká film Světoběžník 6 – Dovolená snů

1. Austrálie, 1. část (30:10 min.), 2. část (29:45 min.) – Úžasné Sydney, podivuhodný Velký bariérový útes, moderní Melbourne, spousta sluníčka a 2000 km dlouhý pás pláží – tím vším si vás východní pobřeží Austrálie může hýčkat. Australské scenerie jsou považovány za unikátní, zejména vnitrozemí fascinuje divokou rozlehlou buší, drsnými horami a pocitem nekonečné prázdnoty.

2. Nový Zéland (29:55 min.) – Především nedotčenost zdejší krajiny, která je bezpochyby jednou z nejúchvatnějších na naší planetě, což dokazují např. národní parky Tongariro či Whanganui, vstřícnost a pohostinnost zdejších obyvatel, ale také výrazné prvky maorské kultury vtiskly Novému Zélandu jeho neopakovatelnou magii a působivost.

3. Jamajka (29:57 min.) – Nechte se i vy nakazit životním optimismem a lehkostí života Jamajčanů a vydejte se s námi na slunnou Jamajku s nekonečnými písečnými plážemi v Karibské oblasti, do země cukrové třtiny, tropického ovoce, kakaa, několika přírodních parků, ale hlavně do země pulzující v rytmu reggae.

4. Japonsko (36:35 min.) – Vydejte se s námi do Japonska a nechte na sebe působit jeho atmosféru, která je podivuhodnou směsicí euroamerické civilizace a staletých tradic asijského světa. Projděte se centrem Tokia a žasněte nad jeho stavbami odolávajícími zemětřesením, vystoupejte na nejvyšší horu Fudži a vydejte se napříč Japonskem expresním vlakem Šinkansen.

5. Maledivy (30:00 min.) – Maledivy, ostrovní stát roztroušený kolem rovníku v Indickém oceánu, přesně splňuje představu o tropickém ráji. Bělostné pláže, tyrkysově modré a průzračné moře, žhavé tropické slunce, korálové útesy a nádherný podmořský svět, to vše lze na Maledivách obdivovat.

Žánr: Dokumentární

Přidat komentář

Upozornění: Toto nejsou oficiální stránky deníku AHA ani žádného distributora.